Niky stránky

Vítejte na mé stránce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sport

Nový příspěvek

Australanky jsou poprvé

basketbalovými šampiónkami

Australanka Lauren Jacksonová se raduje ze zisku zlatých medailí z MS v basketbale.

 

SAO PAULO - O vítězství Austrálie rozhodla lepší obrana a přesnější koncovka. Ruskám se nepodařilo zopakovat výkon ze semifinále, v němž vyřadily tým USA a už potřetí za sebou odešly ve finále mistrovství světa poraženy.

Ovšem vstup do zápasu vyšel lépe ruským hráčkám, které po rychlých protiútocích vedly za čtyři minuty 9:2. Klidně hrající Australanky ale po tříbodových střelách Harrowerové a Whittleové v průběhu pouhých dvou minut skóre otočily. Naposledy vedly Rusky v 8. minutě 15:13, pak už byly proti soustředěné obraně soupeřek většinou bezradné. Přestalo se dařit i oporám týmu a trenér Igor Grudin často střídal.

V žádné sestavě však Rusky nedokázaly odolávat soustředěnému tlaku Australanek, které udělaly rozhodující krok k vítězství už ve druhé čtvrtině při bodové šňůře 11:0. Na ní se velkou měrou podílela Penelope Taylorová, která byla s 28 body nejlepší střelkyní finále.

Úsilí o zvrat zradila koncovka

Sedmnáctibodovou ztrátu ještě ruské basketbalistky do poločasu zkorigovaly na osmibodový rozdíl. Po změně stran Australanky využily několika hrubých nedorozumění při soupeřově rozehrávce a ve 28. minutě už vedly rozdílem 21 bodů 63:42.

Bojovně hrající Rusky se ještě pokusily o poslední zoufalý odpor a sedm minut před koncem snížily na rozdíl deseti bodů 60:70. Ovšem v úsilí o zvrat je zcela zradila koncovka a neproměňovaly ani ty nejvyloženější příležitosti.

V pohodě hrající Australanky využívaly chyb nervózních soupeřek a už si historický úspěch nenechaly vzít.

Žádné komentáře
 
Děkuji Vám za návštěvu a doufám že se sem znovu vrátíte!!!!