Niky stránky

Vítejte na mé stránce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Herci

Jeden z Hvězdných válek

Ewan McGregor

Ewan McGregor

Herec

Datum narození:

31.3. 1971

Místo narození:

Skotsko


Znamení:

Beran

Ewan McGregor 2

Evan McGregor - profil herce

Ewan McGregor patří mezi přední herce své generace. Jeho kariéra zažila na samém začátku strmý start a jeho hvězda stále stoupá. Pohledný britský herec si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek obdivovatelek či různorodých rolí. Přestože se objevuje v řadě hollywoodských snímků, stále dává přednost menším a nezávislým filmům.

Ewan Gordon McGregor se narodil 31. března 1971 v Crieff ve Skotsku. Herectví jej lákalo od samého dětství, výrazně k tomu přispěl jeho strýc Denis Lawson, který si zahrál v původní trilogii Star Wars jednu z vedlejších postav - pilota X-Wings Wedge Antillese. Není tedy divu, že se McGregor pro hereckou dráhu rozhodl již tak brzy a ve svých šestnácti (za vydatné podpory svých učitelských rodičů) opustil domov i střední školu a zakotvil v Perth Repertory Theatre. Tady začal pracovat jako asistent a dostal své první malé role na jevišti. Posléze začal studovat herectví na londýnské Guildhall School of Music and Drama a v roce 1993 si odbyl svůj herecký debut v televizi. Zahrál si vojáka v seriálu Lipstick onYour Collar, po němž následovaly další menší party v televizních seriálech a filmech. Trvalo jen rok, než získal hlavní roli v debutu režiséra Dannyho Boylea a scenáristy Johna Hodge; originální thriller Mělký hrob odstartoval zářivou kariéru tvůrců i samotného McGregora. Jejich další společný projekt - Trainspotting - se stal kultovní záležitostí a postava feťáka Rentona udělala z McGregora novou hvězdu britského filmového nebe. V roce 1995 se oženil s Francouzkou Eve Mavrakisovou, s níž se seznámil při práci na televizním pořadu Kavanagh QC. Svou pověst talentovaného herce stvrdil vedlejší rolí atraktivního Franka Churchilla v adaptaci románu Jane Austenové Emma. Ukázal tak, že dokáže s přehledem ztvárnit různorodé postavy. Střihl si roli v temném thrilleru Hlídač mrtvých po boku Nicka Nolteho, získal menší roli v dramatu The Pillow Book Petera Greenwaye a následovala třetí (a poslední) spolupráce s tvůrčím duem Boyle-Hodge. Jednalo se o svéráznou romantickou komedii Extra život, kde si zahrál společně s Cameron Diazovou. Do dalšího filmu svého kamaráda Dannyho Boylea již obsazen nebyl. Při obsazování role Američana Richarda si údajně studio vymínilo americkou hereckou hvězdu a volba padla na Leonarda DiCapria, čímž nebyl McGregor příliš nadšen a tak neslavně skončila plodná spolupráce.McGregor je velmi pracovitý herec a každý rok natáčí zhruba tři filmy. V roce 1998 se objevil po boku Michaela Cainea v roli nesmělého mladíka ve filmu Tichý hlas a v Sametové extázi Todda Haynese si vychutnal postavu glam rockového zpěváka. Pak přišla nabídka zahrát si mladého Obi-Wana Kenobiho v nových Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba. Roli bral velmi vážně, předtím, než se začalo natáčet, pečlivě studoval herectví Aleca Guinnesse, aby jeho "mladší verzi" působila dokonale věrohodně. Možnost stát se součástí slavné filmové série (jako jsou Star Wars) je splněným snem, přesto McGregor práci na nich nebere jako zásadní a nadále vyhledává zajímavé role v menších filmech, které jsou pro něj výzvou. Thriller Maska smrti velkou díru do světa neudělal, stejně jako drama Makléř, ale herci to nezabránilo dál točit nezávislé filmy.

Ewan McGregor

Rokem 2000 a konkrétně dramatem Nora, kde ztvárnil Jamese Joyce, se začal na filmu podílet také jako producent. Společně se svými kamarády Judem Lawem (jeho bývalý spolubydlící), Johnny Lee Millerem, Seanem Pertweem a Sadie Frostovou založili produkční společnost Natural Nylon Entertaiment, ve které by měly vznikat malé nezávislé snímky. McGregor je známý svým vyhraněným negativním postojem k mainstreamovým filmům, což se mu po přijetí role ve Star Wars vracelo i s úroky. Narážky od novinářů odbýval strohým: "...ale tohle jsou Hvězdné války", a natočil další díl Star Wars: Epizoda II - Klony útočí. Jednou z nejvýraznějších postav v McGregorově filmografii se stal Christian ve výtečném muzikálu Moulin Rouge, v němž Ewan předvedl i své pěvecké nadání, když všechny písně společně s Nicole Kidmanovou sami nazpívali. Po této větší hollywoodské produkci přijal roli ve výborném válečném snímku Ridleyho Scotta Černý jestřáb sestřelen a následně se uchýlil ke komediálnímu žánru. Romantická komedie Kašlu na lásku, kde Ewan ztvárnil neodolatelného a ženami obletovaného novináře Catchera Blocka, je stylovou podívanou. Poté jsme jej mohli vidět v dramatu Roucho Adamovo, v novém snímku Tima Burtona Velká ryba či velkofilmu Michaela Baye Ostrov. A samozřejmě si zahrál hrdinného rytíře Jedi Obi-Wana Kenobiho ve Star Wars: Epizodě III - Pomstě Sithů. Přestože je jednou z největších britských hereckých hvězd současnosti, zůstává stále obyčejným chlapcem, který okouzluje divačky v romantických filmech. Ale ani temnější postavy mu nejsou cizí. Jeho herecký rejstřík je široký a jeho výkony vždy nezapomenutelné. Svůj čas rozděluje mezi práci, manželku a své dvě dcery. Ewan McGregor je ve svých dvaatřiceti letech velkou hereckou osobností, se kterou se musí i do budoucna počítat jak na poli britských nezávislých filmů, tak v hollywoodských blockbusterech.

Žádné komentáře
 
Děkuji Vám za návštěvu a doufám že se sem znovu vrátíte!!!!